Чорнобильська катастрофа – техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, яка була спричинена вибухами та подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну аварію та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

В результаті вибухів на ЧАЕС стався викид пилу, який за своїм рівнем радіації у 100 разів перевищував радіацію після вибуху двох ядерних бомб над Японією у 1945 році.   

У грудні 2016 року Генеральна асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців та цивільних осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії,  мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню.

Щороку 26 квітня ми згадуємо хоробрість Героїв, які пожертвували собою заради порятунку мільйонів! Дякуємо всім, хто дбає про безпеку на українських АЕС сьогодні!