Міжнародний день музеїв світова громадськість відзначає щороку 18 травня. Пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв у 1977 році.

Для України цей день виходить далеко за межі професійного свята й має загальнонаціональне значення, адже здатність зберігати та збільшувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і духовний розвиток нації.

Українські музеї і музейні колекції стали особливими мішенями у війні росії проти України. Це ще раз підтверджує, наскільки музеї важливі для нашої пам’яті, ідентичності, освіти, для нашого майбутнього.

Уміння памятати та дорожити минулим – ознака нації, у якої велике майбутнє.

Загальновідомо, що тільки та особистість, яка вихована на традиціях свого народу, здатна по-справжньому любити свою Батьківщину, поважати її історію та культуру. Саме тому музеї Житомирського агротехнічного фахового  коледжу є пам’яттю поколінь.

22 травня виповнюється 27 років з дня присвоєння рішенням Колегії управління культури Житомирської обласної адміністрації звання народний музейному комплексу коледжу «Краю мій, моє Полісся» за значні успіхи у збиранні, вивченні, експонуванні і збереженні пам’яток духовної і матеріальної культури та високий рівень дослідницької, пропагандистської і культурно-виховної роботи.

Музейний  фонд має майже 6 тисяч експонатів. Тут зібрані та  експонуються численні документи, фотографії, мемуарна література, скульптурні та природні памятки Житомирського Полісся. Але основне його багатство – це люди, що творили історію закладу власним життям.

Багато років поспіль керувала комплексом музеїв Клара Рафаїлівна Поляк, людина – історія, ветеран війни та праці, заслужений діяч культури України.

Кожного року наші музеї активно відвідують здобувачі освіти Житомирського агротехнічного фахового коледжу, ветерани війни, учасники бойових дій, волонтери, гості закладу.

Музейний комплекс є центром національно-патріотичного виховання молоді. Тут відбуваються цікаві зустрічі, уроки мужності, тематичні екскурсії, діє волонтерський рух та група «Пошук».

Та хто б не побував у наших музеях, завжди залишається приємно вражений та здивований цим містком пам’яті між минулим та сьогоденням.

Ми радо запрошуємо всіх охочих відвідати наші музеї!

Інна Шваб,
соціальний педагог