м. Житомир, вул. Покровська, 96

В останній день літа Житомирський агротехнічний фаховий коледж урочисто вітав першокурсників – юнаків і дівчат, які у складний для всієї країни час, коли увесь український народ об’єднався у запеклій боротьбі проти російської військової агресії, прийняли відповідальне рішення стати частиною великої і дружної родини провідного закладу аграрної освіти регіону.

Цьогорічна Вступна кампанія мала багато особливостей і багато проблем, які разом доводилося оперативно вирішувати, аби дати шанс майже 600 молодим людям обрати своє професійне майбутнє.

Її підсумком і став сьогоднішній сонячний і сповнений водночас радістю і смутком перший день знайомства нових студентів з коледжем вже у ролі здобувачів освіти.

Урочиста лінійка, присвячена Дню знань, оголошена відкритою. Право підняти Державний прапор України надано стипендіату академічної стипендії імені Героїв Небесної сотні Дмитру Дев’ятку та іменній стипендіатці академічної стипендії Президента України Маргариті Федоренко.  

Кожне вітальне слово, кожне звернення і побажання сьогодні розпочинається і закінчується словами про мир, якого ми так прагнемо і заради якого сьогодні наші мужні воїни, серед яких і викладачі, випускники та студенти ЖАТФК, їх рідні та близькі, щодня і щогодини боронять нашу землю, демонструючи приклади героїзму і незламності, наближаючи день Перемоги над жорстоким і підступним ворогом.

У вітальному зверненні до учасників святкового заходу, головними героями якого є першокурсники, директор коледжу, доктор економічних наук, Заслужений працівник освіти і науки Микола Тимошенко закликає юнаків і дівчат до відповідальної повсякденної роботи, аби стати фахівцем найвищого ґатунку і внести свій вклад у відновлення української держави, у вихід українського аграрного сектору на найвищий європейський рівень. Коледж, його викладачі і увесь колектив доклали максимум зусиль, щоб створити найкомфортніші і найкращі умови для здобувачів освіти. І особлива увага сьогодні – безпеці учасників освітнього процесу.

Дмитро Дев’ятко урочисто вручає першокурсниці Ярославі Макаренко символічну Книгу знань. За давньою українською традицією початківців обсипають зерном. «Хай з вами завжди будуть ангели Миру і хай Берегиня опікує вас!» бажають старшокурсники першокурсникам.

Лунає перший дзвоник.

«Любі наші першокурсники, запам’ятайте цю урочисту мить, перейміться любов’ю і вірністю коледжу, нехай він стане для вас храмом науки, справжньою Альма-Матір!», – бажають педагоги.

Упродовж усього свята гості мають можливість насолодитися виступами художніх колективів коледжу – народного вокального ансамблю«Чарівність» (керівник Зіненко Т. П.), народного духового оркестру імені І. А. Мазуренка (керівник Москальчук С. В.).

Першокурсники і їхні батьки запрошуються до актової зали на перший урок на тему: «Ми українці, честь і слава незламним!», який проводить заступник директора з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук Інна Можарівська.

«Всі ми з вами є учасниками відкритого уроку історії російсько-української війни. І немає родини, яка не увійде в літопис цього етапу історії. Безперечно, як і наш коледж. Тому що 24 лютого розділило наше життя на «до» і «після», кардинально змінило наші плани… Гордістю є п’ятеро наших колег та понад 30 студентів,випускників денної і заочної форми навчання, на жаль, деякі з них до нас не повернулись. Проте пам’ять про них буде жити у наших серцях

Перемога кується не лише на полях військових дій, вона кується і тими, хто не може тримати зброю. Так, викладачі, працівники, студенти нашого коледжу брали та продовжують брати активну участь у організації волонтерського руху, ми збирали кошти, купували продукти харчування, допомагали постраждалим, надавали прихистоквнутрішньо переміщеним особам…

А для вас головне – це сумлінне навчання. Це буде наш спільний внесок у скору Перемогу!», наголосила Інна Миколаївна.

З великим інтересом слухали першокурсники та їхні батьки виступ директора коледжу Миколи Тимошенка, у якому було багато корисної і цікавої інформації і про організацію навчального процесу, і про те, як швидше адаптуватися до нових умов і хто у цьому допоможе, і про перспективи, які відкриває для сумлінних студентів навчання в провідному закладі вищої аграрної освіти регіону.

Багато уваги було приділено питанню безпеки учасників освітнього процесу. Батьки і студенти мали можливість ознайомитися з умовами, які створені в укритті та порядком дій на випадок повітряної тривоги.

Перший день в коледжі закінчився. Попереду найцікавіший і найвідповідальніший період – навчання.

Хай вам щастить, дорогі першокурсники!

Щиро вітаємо усіх з новим навчальним роком!