24 жовтня 2022 року на території навчально-дослідного поля Житомирського агротехнічного фахового коледжу у рамках програми Президента України «Зелена країна» відбулася акція «Створюємо ліси разом!».

Захід пройшов за ініціативи кафедри «Агрономія та лісове господарство» коледжу та за підтримки Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Активну участь у ньому взяли студенти очної і заочної форм навчання спеціальності 205 «Лісове господарство», 201 «Агрономія», представники Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, викладачі коледжу, представники ЗМІ.

Звертаючись до студентів з вітальним словом директор коледжу Микола Тимошенко розповів про те, що вже декілька років в коледжі проводиться підготовка фахівців за затребуваною у суспільстві спеціальністю «Лісове господарство», яка є популярною і серед молоді, і серед людей старшого віку, котрі вже працюють у лісовій галузі і хочуть вдосконалити свою професійну майстерність, отримати нові знання і компетенції.

Ініційована Президентом України програма «Зелена країна», в межах якої заплановано за 10 років збільшити площі лісів в Україні на 1 млн га, а в найближчі три роки висадити 1 млрд дерев, є своєчасною для країни і об’єднує усіх, кому небайдужа доля країни. Те, що майбутні лісівники, які сьогодні навчаються в Житомирському агротехнічному фаховому коледжі, разом з агрономами, викладачами, старшими колегами долучилися до цієї доброї справи дуже важливо, адже цим вони привернули увагу до проблеми відновлення екосистеми Житомирщини та підкреслили важливість розвитку екологічної свідомості українців.

Микола Тимошенко наголосив, що цей день є особливим для кожного, хто сьогодні є учасником акції. Адже такі події запам’ятовуються на все життя, і через багато років сьогоднішні студенти зможуть відвідати коледж і побачити, як ростуть їх дерева, як піднімається створений їх руками і їх любов’ю ліс.

Директор подякував за підтримку акції Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства та представив гостей, які особисто взяли участь у заході це перший заступник керівника управління Роман Ільїн, заступник начальника відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Тетяна Захожа.

Про технологію, зокрема, запропоновану схему посадки дерев і її переваги, докладніше розповів Роман Ільїн.

У рамках заходу було висаджено високопродуктивні  біологічно стійкі насадження лісових культур  (дуб звичайний, ялина європейська, модрина європейська, липа дрібнолиста) на території навчального науково-дослідного поля площею 0,10 га.

Фото Вячеслава Мурашевського