Новини
20 квітня о 10:00 запрошуємо майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей!--З 24 червня запрошуємо на підготовчі курси для вступу в коледж

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Період акції охоплює наступні важливі дати:
  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

«16 днів проти насильства»  –  це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Першим виховним заходом 25 листопада в Житомирському агротехнічному фаховому коледжі була година спілкування «Запобігання та протидія домашньому насильству», яку провели для студентів груп А-12 та МП-11 старші інспектори зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції.

Патрульні разом зі студентами обговорювали сутність самого поняття домашнього насильства та насильства за ознакою статі, види насильства та передбачену чинним законодовством відповідальність за його вчинення. Підліткам було надано номери безкоштовних та анонімних «Ліній довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі. Також діти були поінформовані про організації та спеціалістів, які готові допомогти, коли життя та здоровʼя у небезпеці.

Практичний психолог Ольга Шаргіна