Новини
20 квітня о 10:00 запрошуємо майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей!--З 24 червня запрошуємо на підготовчі курси для вступу в коледж

У всьому світі забезпечення населення питною водою було і залишається складним науково-технічним завданням, тому протягом багатьох років на відділенні «Будівництво та цивільна інженерія» Житомирського агротехнічного коледжу доброю, вкрай необхідною та завжди актуальною є традиція проводити конференцію присвячену Всесвітньому дню води.

24 березня 2021 року відповідно до плану роботи циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Житомирського агротехнічного коледжу та за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, проведено науково-практичну он-лайн конференцію на тему «Вода – дефіцитна речовина» під час якої учасники висвітлили аспекти проблем водопостачання України та усього світу.

Проблема нестачі води є особливо гострою для України, оскільки наша держава перша в числі країн Європи, що малозабезпечені водою.

У всьому світі забезпечення населення питною водою було і залишається складним науково-технічним завданням. Як відомо, добробут кожної держави, значною мірою залежить від її водних ресурсів!

Метою проведення конференції є:
  • обмін науково-практичною інформацією;
  • узагальнення результатів науково-практичних досліджень студентів 3-го та 4-го курсів, що проводились протягом навчального року з проблем розвитку водних ресурсів в контексті євроінтеграції, екології, енергозбереження та охорони довкілля.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась голова циклової комісії Діана Палій, яка наголосила, що цьогорічна тематика конференції є дуже актуальною в сьогоденні. Проблема недостатньої кількості питної води з ХХ століття розглядається як глобальна проблема сучасності. Населення планети стрімко зростає і при цьому зростає необхідність в чистій питній воді.

За планом конференції доповідачі висвітлили такі питання:

Вступне слово (викладач Прищепа Марія Опанасіївна)

Розвиток водних ресурсів у контексті євроінтеграції (Начальник відділу водного кадастру та моніторингу вод басейнового управління водних ресурсів р.Прип’ять Шкльода Марина Андріївна)

В представленій доповіді «Розвиток водних ресурсів в контексті євроінтеграції» фахівцями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять акцентувалась увага щодо запровадження системи управління водними ресурсами за басейновим принципом, адаптації принципів законодавства Європейського Союзу у водній сфері, поетапних кроках підготовки розроблення Планів управління річковими басейнами.

Доповіді студентів

Вплив забруднення води на здоров’я людини (студент гр.БЦІ-31г Беспрозванний Денис)

Екологічні проблеми питної води Житомирщини (студент гр.БЦІ-32в Перегуда Петро)

Проблеми питної води та її охорона (студентка гр.БЦІ-32в Сластухіна Вероніка)

Технічні проблеми водопостачання в Україні (студентка гр.БЦІ-32в Нестерчук Ангеліна)

Сучасні технології очистки стічних вод (студентка гр.БЦІ-32в Козачок Катерина)

Хімводопідготовка води для її застосування в системах опалення (студент гр.БЦІ-31г Бежан Олексій)

У своїх виступах викладачі та студенти коледжу представили презентації щодо екологічних проблем питної води та її охорони, проблеми водопостачання та вплив забруднених стічних вод на якісний стан поверхневих вод. Адже ВОДА – єдиний матеріал, який є практично незамінним! Тим часом її витрати і донині невпинно зростають. Надзвичайно швидкими темпами зростає споживання води промисловістю, особливо хімічною, сільським господарством. Виняткове значення має вода як джерело енергії, а також вода, що має лікувальні властивості.

Отож, постає питання – чи можуть бути задоволені всі ці проблеми. На це питання можна відповісти однозначно: ТАК, за умови використання водних запасів та бережливого ставлення до них як до природного багатства.

Підведення підсумків

Учасники конференції дійшли згоди, що для відновлення водних ресурсів, збереження їх якості і кількості, воду необхідно раціонально використовувати та прикласти значні практичні зусилля щодо поглиблення суспільного розуміння, що наші щоденні дії мають глобальний вплив на стан водних ресурсів.

Р.S. Організатори та учасники конференції, щиро вдячні всім небайдужим та активним он-лайн учасникам, хто приєднався (за посиланням платформи ZOOM), підтримали та долучилися до участі і обговорення питань конференції.