Це юності прийшов нестримний час…

Давно вже не збиралися разом, не лунала музика у стінах рідного коледжу. А все через те, що карантин постійно вносить свої корективи. І навчання проходить, в основному, дистанційно, поза межами навчального закладу. А масові заходи відбуваються все рідше і рідше. Та нині тут особливий привід зустрітися. Адже на кінець лютого припадає випуск на відділенні «Будівництво та цивільна інженерія» Житомирського агротехнічного коледжу. Група у складі 33 студентів – цих заповзятих хлопців і дівчат, сьогодні ще усі разом, під «прицілом» фотокамер посміхаються, жартують. А завтра на них чекають у сфері досить важливої та перспективної галузі, де так потрібні їхні спеціальності: монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання.

Цей день у випускників особливий і погода надворі теж якось по-весняному розквітла та своїми ніжними, теплими променями сприяла їхньому гарному, піднесеному настрою. До зали завітали не лише керівники навчального закладу, викладачі, куратори, а й батьки, гості та друзі наших випускників. Радість ж бо одна на всіх. У першому ряду неабияк заклопотана завідувачка відділення Наталія Володимирівна Пилипчук, яка завжди була поряд зі своїми вихованцями. І ось у такі хвилини особливо хотілося б привітати, підтримати, сказати напутнє слово їм, уже дорослим і самостійним.

Ведучі урочисто зачитують підготовлений сценарій. А до вітального слова запрошується директор коледжу Микола Михайлович Тимошенко. «Наші випускники пройшли надзвичайно важливий етап у своєму житті, – відзначив він. – І ось, як бачимо, стали невпізнанними, такими впевненими в собі, у своїх знаннях і силах – молодими спеціалістами. І дуже тішить, що багато з них уже визначилися зі своєю майбутньою діяльністю. Адже попереду – самостійний шлях. Тож вірю, що ступите ви на цей шлях достойно. Бажаю вам побільше оптимізму, натхнення та наполегливості, стати успішними та знайти себе у цьому житті».

А випускникам й справді є чим порадувати своїх наставників. Відмінниками у навчанні, хоч уже без червоних дипломів, стали Владислав Заінчківський, Анастасія Андрушкевич, Анна Марчук, Ольга Вайтман, яка ще й відзначилася у минулорічному конкурсі «Студент року» в номінації – талановита особистість. Досить активно проявили себе у громадському житті  Ростислав Криворучко, Богдан Маклайчук, Юрій Поліщук. Не раз зачаровували своїми сценічними виступами учасники ансамблю «Чарівність» Катерина Журавська та Максим Вишнівський. А ось Олександр Мацюк виявив бажання йти на службу за контрактом у Збройних Силах України. Крім того, багато хто планує здобувати повну вищу освіту, а хтось – поєднати заочне навчання з трудовою діяльністю. Словом – у кожного своє бажання і свій вибір. Та все ж більшість з вас сьогодні прощається зі своїм безтурботним студентським життям.

Відтак у  своїх коротких, хвилюючих виступах випускники, схиляючись перед вашою мудрістю, дорогі вчителі, обіцяють не підвести вас, керуватися в житті вашими уроками людяності й справедливості, з честю пронести звання студента Житомирського агротехнічного коледжу. І тут, звісно ж, особливо приємно було чути слова глибокої вдячності на адресу куратора О.В. Маньківського, якого студенти називали своїм «другим батьком» – за турботу і любов до дітей. А тепер у них попереду – незвідана даль, нові життєві випробування, які доведеться вже долати самостійно.

Що ж, друзі, тут у стінах рідної альма-матер лишилися найкращі й неповторні ваші роки. Ви тут навчались, пізнавали світ, вели дискусії про вічне і земне. І не вірили, що так швидко мине час – ці майже чотири роки навчання. Сьогодні коледж вручає вам путівку в життя, а вже завтра ви вийдете за його поріг з добрими знаннями, морально і фізично загартованими. Не цурайтеся праці ніякої, бо краса людини лиш в труді. Нині перед вами чистий аркуш паперу. Заповніть його без помилок, так, як учили вас ваші наставники. І нехай доля буде прихильною та щасливою у вас…

Галина Маркова,
В’ячеслав Мурашевський (фото)