м. Житомир, вул. Покровська, 96

Законами України «Про освіту» та «Про вищу освіту»  у ВУЗах передбачено індивідуальне навчання, що є формою  організації навчального процесу, за якої у зв’язку з певними тимчасовими об’єктивними обставинами, студенту надається можливість опановувати теоретичні знання та набувати практичних навичок з дисциплін навчального плану за індивідуальним графіком навчання та/або шляхом реалізації індивідуально-орієнтованих технологій навчання при вивченні дисципліни.

Індивідуальний графік навчання становить форму організації навчання студента при якій частина дисциплін навчального плану засвоюється студентом самостійно. Він має бути спрямованим на:
  • індивідуалізацію навчання;
  • посилення самостійної роботи студентів у навчанні при консультуванні викладачем;
  • підвищення рівня підготовки майбутніх спеціалістів;
  • розкриття їхніх індивідуальних творчих здібностей.
Індивідуальне навчання запроваджується з метою:
  • реалізації принципів особистісної орієнтації освіти;
  • створення оптимальних умов організації освітнього процесу з урахуванням індивідуальних особливостей та потреб кожного студента.

Яскравим позитивним прикладом реалізації цієї можливості є Святослав Халімовський – студент Житомирського агротехнічного коледжу коледжу, що навчається за освітнім ступенем бакалавр на відділенні «Агроінженерія» у групі Аі-2бстн (куратор Т.Б.Веремій).

Працевлаштувавшись за профілем навчання, Святослав уже другий рік навчається за індивідуальним графіком. Сьогодні він працює на посаді тракториста-машиніста в приватному сільськогосподарському підприємстві «СТЕП» яке знаходиться в селі Кривому, Попільнянського району, Житомирської області. Дане підприємство, яке спеціалізується на вирощуванні та продажі зернових, бобових  і насінням олійних культур, очолює Сукач Володимир Миколайович, який також у свій час закінчив Житомирський агротехнічний коледж.

Підприємство запровадило новітні технології, елітні сорти культур та застосовує сільськогосподарську техніку передових закордонних фірм. С. Халімовський в основному працює на техніці фірми John Deere, яка славиться своєю потужністю, надійністю та довговічністю. Оранку він здійснював на тракторі John Deere 8430 в агрегатуванні з прицепним оборотним плугом Lemken Vari Diamant 7+1 + коток Variopack, а сівбу – 16-ти рядною пропашною сівалкою John Deere 7200, яка обладнана вакуумними висівними апаратами  Precision Planting та посівним пневматичним комплексом Horsch Pronto 6 DC. На даній техніці він виконував посів зернових культур таких як рапс, пшениця та ячмінь. При цьому студент навчився власноруч встановлювати глибину оранки, встановлювати норму висіву насіння та мінерального добрива, а також регулювати  глибину заробки посівного матеріалу.

Під час роботи на підприємстві Святослав на практиці освоїв технічне обслуговування тракторів JD 8430,  JD 8410, JD 6135B та комбайнів JD s670i та JD 9600. Технічне обслуговування на даній техніці включало в себе прелік таких робіт як:

  • заміна оливи в двигуні,
  • заміна масляних та паливних фільтрів,
  • заміна гідравлічної оливи і фільтрів,
  • заміна фільтрів очистки повітря двигуна, салона тощо.

Підприємство «Степ» постійно підвищує кваліфікацію своїх працівників, тому в зимовий період Святослав проходив навчання в диллерському центрі John deere RDO у місті Житомир. А саме навчився у сервісних інженерів ремонту ходової частини тракторів John deere 8 серії, був присутній та допомагав демонтувати, дефектувати, ремонтувати і встанолювати на трактор 9-ти літровий двигун Power Tech Plus.

Після закінчення навчання у Житомирському агротехнічному коледжі Святослав Халімовський планує й надалі працювати за обраною спеціальністю – сервісним інженером новітньої іноземної сільськогосподарської техніки. Він переконаний у тому, що самореалізуватися та отримувати гідну зарплатню можливо в Україні і для цього необов’язково покидати рідну землю.

Таких прикладів, коли студент навчаючись за індивідуальним графіком роботи, працевлаштовується за профілем навчання безліч і це служить найкращою профорієнтаційною роботою серед студентів та показує перспективи навчання у Житомирському агротехнічному коледжі.

Зав. кафедри “Агроінженерія”,
С.М.Герук